Chytré budovy

Domácí automatizace a automatizace budov “domotika” – řešení inteligentního bydlení.

Centrální inteligentní systém, který na základě aktuální situace a vašich požadavků řídí osvětlení, vytápění, krby, klimatizaci, ventilaci, stínící techniku (rolety, žaluzie, markýzy, závěsy), ohřev teplé vody, vyhřívání bazénu, akvárií a jezírka.

Dále může řídit podle venkovní vlhkosti další doplňující outdoorové i indoorové zařízení, jako jsou zavlažovací systémy zahrad, ovládání teploty v bazénu, zapínání předehřev saun, apod.

Systém ovládá i vaše bezpečí, tedy alarm včetně mechanického zabezpečení (zámky, rolety, venkovní žaluzie, kamerový systém).

Obsluha inteligentních systémů je velmi jednoduchá, přes dotykové obrazovky, chytré telefony s intuitivním uživatelským rozhraním, někdy je možné řízení i hlasem. Nespornou výhodou je možnost obsluhy odkudkoliv, kde je internetové připojení.  

Vše je samozřejmě možné řídit i ručně, tedy klasickým způsobem, vypínači.

Kombinace inteligentních svítidel a systémových centrálních rozvodů zajišťuje vysoký komfort užívání prostor, estetické řešení a úsporu energií. 

Protokol KNX a schéma možnosti zapojení a propojení dalších systémů:

 

 

iTrack

iTrack je inteligentní systém pro úsporné osvětlení, který integruje osvětlení, nouzové osvětlení a monitorovací funkce. Tento lištový systém poskytuje flexibilní řešení pro široké využití od průmyslového prostoru až kancelář a podobné prostory požadující desing. iTrackem je plánování osvětlovacího systému snadné a jednoduché.

Ve dvanácti vestavěných okruzích obsahuje iTrack veškeré kabeláže potřebné pro všechny možné scénáře řízení osvětlení moderního osvětlení, nouzového osvětlení a sledování. Unikátních 12 vodičů nabízí plnou svobodu pro plánování a kontrolu. I iTrack může být použit také pro DALI systém, či nouzové osvětlení.

Připravenost na budoucnost! iTrack je otevřené systemové řešení, které umožní instalaci bodových reflektorů od jiných výrobců, a proto je ideálním systémem také pro osvětlení prodejních prostorů. Flexibilita systému umožňuje instalaci širokého spektra svítidel. Navíc flexibilita a otevřené řešení jsou zárukou budoucí kompatibility s novými osvětlovacími technologiemi a jiným řešením.

Úspora nákladů po celou dobu životnosti osvětlovacího systému!
iTrack rozšiřuje energeticky úsporné effekty, které jsou součásti designu svítidel Fagerhult, prostřednictvím kontroly a monitorování. Senzory montované přímo na lištách umožňují automatické stmívání nebo přepínání pružně v kterékoliv části osvětlovacího systému, např. v chodbách, zasedačkách nebo kancelářích. Podobným způsobem umožňují senzory denního světla automatické řízení osvětlení v závislosti na denním světle. Navíc systém iTrack je kompatibilní s technologiemi LED a T5, které jsou v současné době nejvíce energeticky účinné mezi osvětlovacími zdroji na trhu.

iTrack je nákladově efektivní řešení. Rovněž je tento systém velmi šetrný k životnímu prostředí. Žádné nové kabeláže nejsou potřeba při rekonstrukci vašich prostor. Systém lze odmontovat, skladovat a později znovu nainstalovat či rekonfigurovat podle potřeby nového prostoru. Chystáte-li se zvětšit nebo zmenšit své prostory, nebo jen přemístit nábytek iTrack systém může být rekonfigurován pro dosažení nejvhodnějšího efektu osvětlení. Instalace je snadná a rychlá. Tak jako rekonfigurace systému a vše s tím spojené zvládnou technici údržby zákazníka s elektrikářskou kvalifikací po krátkém školení o instalaci systému. Snadná a rychlá instalace, rekonfigurace a flexibilní rozšíření přispívají k úspoře nákladů systému iTrack.

Chcete vědět jak to je možné? Taky je krátká video-ukázka o instalaci iTrack.

 

Protokol DALI pro řízení osvětlení od společnosti Helvar

Helvar je mezinárodní osvětlovací technologická společnost specializující se na energeticky úsporné komponenty a řešení pro osvětlení a osvětlení kontrolních systémů. Heslem společnosti je “svoboda osvětlení”, což dokazuje možnost zapojení a ovládání jakéhokoliv svítidla umístěného v systému řízeného osvětlení se zpětnou vaznou, tedy možností sledování úspory energie celého systému či jednotlivých svítidel.

Portfolio komponentů se skládá z diod, elektronických a magnetických předřadníků pro zářivky a z vysoce intenzivních výbojek. Dále ze snímačů doplněné širokou škálou výrobků a systémů řízení osvětlení.

Nezávislost i chápání interiérových součástek, elektroniky a řídicích systémů poskytuje jasnou výhodou zákazníků tím, že poskytuje skutečnou svobodu volby. 

Nabízí různé možnosti použití. Kancelářské prostory, sportovní haly, skladové prostory, logistické parky, zaoceánské lodě, hotely, nemocnice, školy, apod.  

 

    

 

Úspora v Nošovické automobilce Hyundai 45% dle magazínu spol. Helvar.

helvar-magazine_short